5 Urodziny Centrum Zapoznawczego Zolyty

Szanowne Zolytnice i Szanowni Zolytnicy


Za nami 5 Urodziny Zolyt Wieczorek Taneczno-Zapoznawczy. Jest mi niezmiernie miło, że tak licznie odpowiedzieliście na zaproszenie i przybyliście na nasze spotkanie z różnych miejsc: Czerwionka-Leszczyny, Rybnik, Wodzisław Śląski, Godów, Bielsko-Biała, Żywiec, Skoczów, Pszczyna, Jastrzębie-Zdrój, Żory, Kraków, Warszawa, Rabka, Łódź, Opole, Bytom, Siemianowice-Śląskie, Chorzów, Sosnowiec, Racibórz, Gliwice, Knurów, Ustroń, Orzesze, Ornontowice, Lyski, Zabrze, Ruda Śląska, Mikołów, Tychy, Lędziny, Jaworzno, Gierałtowice, Łaziska Górne. Moje wygłodniałe serce po tak długiej przerwie (ze względu na moją ciąże i narodziny w listopadzie córeczki Amelki) ponownie napełniło się miłością. Dziękuję za każde miłe słowo, kwiaty, upominki dla mnie, męża oraz naszej córeczki. Jesteście kochani!

Urodziny jak zwykle rozpoczął i poprowadził po królewsku Dj Przemek Król. Na pierwszy ogień poszedł szampan i sto lat za nasze Zolyty oraz przepyszny tort upieczony dla nas przez Cukiernię Bułeczka. Pierwszy kawałek jak na głównodowodzącą przystało, ukroiłam ja, później  nóż przejęła profesjonalistka, właścicielka Restauracji Arkadia Iwona Szura, gdyż istniała uzasadniona obawa, że Swatka tort na 100 osób, podzieli  na 20 osób.

Wśród licznych gości, pojawiły się również Nasze Zolytowe Pary: Dorota i Roman. Ślubna Para Irena i Paul oraz Ślubna Para Mirosława i Karol, którzy o swojej miłości opowiedzieli w reportażu dla Dzień Dobry TVN. Bardzo dziękuję za te odwiedziny.

Jak zwykle na parkiecie było tłoczno, w Arkadii wesoło i głośno, ale kulturalnie. A to dlatego, że na nasze wieczorki zapraszamy jedynie członków Zolyt. Każdy podpisuje regulamin, a każde niestosowne zachowanie skutkuje natychmiastowym opuszczeniem lokalu. Przez te pięć lat, zdarzyły się zaledwie  dwie takie sytuacje. Od pierwszych wieczorków zapoznawczych nasłuchałam się narzekań na to, że na wieczorki nie wpuszczam wszystkich chętnych. Nie wpuszczam i nie wpuszczę ludzi z zewnątrz. Nasze Wieczorki są dla osób samotnych stanu wolnego, którzy są gotowi na związek, jest bezpiecznie i miło. I oto w końcu chodzi!

Zorganizowałam również dwa konkursy. Pierwszy dotyczył wiedzy na temat Zolyt i Swatki. Udział w nim wzięło dziesięć osób, podzielone na pary: Magdalena i Damian, Anna i Ryszard, Mirosława i Karol, Irena i Andrzej oraz Magdalena i Arkadiusz.  Wygrała nasza Ślubna Para: Mirosława i Karol, Brawo!

Drugi konkurs jest znany od lat, czyli taniec na gazecie, który zbliża. W tym konkursie wzięło udział sześć par: Jolanta i Janusz, Iwona i Władysław, Maria i Ryszard, Elżbieta i Walenty, Krystyna i Herbert, Maria i Tadeusz. Wygrali: Elżbieta i Walenty. Brawo!

Każdy z uczestników spotkania (poza naszymi parami) otrzymał kartkę z imionami płci przeciwnej. Zadanie polegało na zaznaczenie osoby (lub osób) z którą chciałby się umówić na randkę i kartkę wrzucić do zamkniętej na klucz, Skrzynki Miłości. Na następny dzień, sprawdzam czy osoba, którą zaznaczy uczestnik również go zaznaczyła. Jeśli tak, to otrzymują do siebie numery telefonów i umawiają się na randkę. Z powodu przeziębienia, które mnie dopadło już na urodzinach Zolyt i nadal nie odpuszcza, dopiero dzisiaj sprawdziłam zawartość naszej skrzynki Miłości. Wiele Zolytników i Zolytnik pójdzie na randki!

Medal Najlepszej Zolytnicy otrzymała Bogusława, a medal Najlepszego Zolytnika Władysław, gratulacje!

5 Urodziny Zolyt zostaną w naszych sercach na zawsze. Kolejny Wieczorek Zapoznawczy przed nami. Gorąco zapraszam na tematyczny Wieczorek Taneczno-Zapoznawczy „Kuchnia Miłości” 17.03.2019r. Restauracja Arkadia, ul. 3 Maja 28, 44-230 Czerwionka-Leszczyny.
Ilość miejsc ograniczona…

Wdzięczna Swatka
Anna Guzior-Rutyna